Loty na Teneryfę

Loty na Teneryfę

Loty na egzotyczne wyspy kanaryjskie wydają się być sporym wydatkiem? Niekoniecznie, jeżeli uważnie i regularnie będziesz ich poszukiwać, możesz je znaleźć w naprawdę dobrej cenie. Jakie są opcje szukania lotów Polska – Teneryfa? Przeczytaj nasz artykuł, znajdź dobre loty na Teneryfę i ciesz się wakacjami razem z nami!

Teneryfa posiada dwa lotniska – w południowej oraz północnej części wypy. Lotnisko na południu jest typowo turystyczne.  Jeżeli, zamówiliście wakacje z hotelem na północy prawdopodobnie i tak wylądujecie w południowej części wyspy. Jednak nie ma się czego obawiać – pomiędzy lotniskami jest zaledwie około godzina drogi samochodem.

Loty na Teneryfę bezpośrednio ze stron linii lotniczych

Loty Polska – Teneryfa

Aktualnie istnieją dwie firmy lotnicze poruszające się między Polską a Teneryfą:

www.wizzair.com – węgierskie linie lotnicze prężnie działające przedewszystkim w Europie. Ceny lotów mogą być atrakcyjne, ponieważ firma lubi obniżać ceny, radzimy tylko bacznie obserwować loty, by trafić na ich najniższy próg cenowy.

www.ryanair.com – irlandzkie linie lotnicze z siedzibą w Dublinie. Największy w Europie i jeden z największych na świecie niskobudżetowych przewoźników lotniczych.

Loty Berlin – Teneryfa

Dla osób mieszkających blisko granicy z Niemcami to świetna opcja na znalezienie biletów w okazjonalnej cenie, ponieważ z Niemiec wyrusza ich o wiele więcej niż z Polski, co wpływa znacznie na ich cenę.

www.easyjet.com – brytyjskie linie lotnicze, będące trzecim na świecie i drugim z największych europejskich tanich przewoźników.

www.condor.com – niemieckie linie lotnicze, są największą wakacyjną linią w tym kraju.

Wyszukiwarki lotów

Najprostsza opcja szukania lotów, która po poprzednim umieszczeniu informacji daty lotów w obie strony oraz destynacji, pokaże wszystkie możliwe opcje różnych linii lotniczych. Jeżeli nie mamy ściśle określonej daty, a zależy nam na cenie biletów w wyszukiwarce np. skyscanner możemy zaznaczyć “cały miesiąc”. Następnie analizując ceny i przedziały czasowe sami skomponować najtańszy bilet w dwie strony. Wyszukiwarka ta również podaje przedziały cenowe zaznaczając kolorami kolejno zielony – tanio, pomarańczowy – umiarkowanie oraz różowy – drogo. Jest również opcja “tylko loty bezpośrednie”, bez jej zaznaczenia skyscanner pokaże nam, również opcję z przesiadkami gdzie znajdziemy loty, również innych przewoźników aniżeli wizzair oraz ryanair. Jest to najbardziej popularna wyszukiwarka lotów, innymi podobnie użytkowanymi są esky czy kayak.

www.skyscanner.pl – nasz faworyt
www.esky.pl – polecana
www.kayak.pl – polecana

Czartery

Czym są loty czarterowe? Są to loty samolotami wynajmowanymi przez firmy biur turystycznych, bądź są one w posiadaniu tych firm, tak jak w przypadku TUI . Loty czarterowe, które można osobno nabyć są połączone z pakietem turystycznym. Cena ich znacznie spada na kilka dni przed lotem, a zdecydowanie najbardziej atrakcyjna jest na sam dzień przed! Jeżeli, nie jesteście zależni od określonych ram czasowych jest to najlepsza opcja, by polecieć za grosze. W przeciwieństwie do poprzednich opcji, w lot czarterowy wliczony jest bagaż ok.20 kg, który kosztuje przykładowo w wizzair około 256 zł.

TUI
ITAKA
Rainbow Tours